Szukasz ćwiczeń wspomagających rozwój dzieci?

Pobierz bezpłatne ćwiczenia lewopółkulowe: sekwencje, kategoryzacja, domykanie rysunku.

Ćwiczenia lewopółkulowe
Ćwiczenia lewopółkulowe pdf

Pobierz te BEZPŁATNE ćwiczenia lewopółkulowe, ponieważ one:

mają ogromny wpływ na funkcje intelektualne,

stymulują głównie lewą półkulę mózgu, która z kolei: analizuje, przetwarza linearnie, porządkuje sekwencje, wykrywa relacje,

✅ mogą być wykorzystane do wielu innych ćwiczeń ogólnorozwojowych takich jak: analiza i synteza wzrokowa, ćwiczenie operacji myślowych, ćwiczenia pamięci, grafomotoryki, koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Nazywam się Mariola Olkowicz i w rysunkowy ułatwiam życie dzieciom, ich rodzicom, nauczycielom i logopedom, tworząc gotowe do druku pomoce rysunkowe.

Stworzyłam bazę rysunków dla rodziców „Rysunkowy świat dziecka” oraz bazy logopedyczne „Rysunkiem i słowem kształtuję wymowę”.

Jestem mamą dwójki dzieci: Piotrusia (6 lat) oraz Tomka (2 lata).
Jestem świadoma ile pracy kosztuje logopedów, nauczycieli oraz terapeutów przygotowanie się do zajęć i jakiej to wymaga kreatywności. Jako rodzic widzę też, że dzieci chętniej korzystają z rysunków, które są proste i czytelne, a jednocześnie nie rozpraszają ich zbędnymi elementami. Zawsze powtarzam, że moje rysunki nie muszą być ładne, ale muszą być praktyczne ;).

Pomysł na te ćwiczenia lewopółkulowe przyszedł do mnie po rozmowach z logopedą Edytą Lech-Majdą, która jako pierwsza widziała potencjał moich instrukcji rysowania i sugerowała, aby je wykorzystać jako szeregi na zasadzie domykania rysunku. Później wspólnie opracowałyśmy 10 ćwiczeń lewopółkulowych.

Mariola stworzyła pomoce logopedyczne do druku oraz w wersji edytowalnej.