Gotowe! Dziękuję za zapisanie po bezpłatne video o tym jak tworzyć plany z dziećmi: możesz je obejrzeć TYLKO DO 10 GRUDNIA.

Jeśli chciałabyś mieć:

– nielimitowany dostęp do video o tym jak tworzyć plany + notatka wizualna

– video o tym jak tworzyć checklisty z dziećmi (dożywotnio) + notatka wizualna

– 53 ikonki do tworzenia planów, to mam dla Ciebie

 

SPECJALNĄ OFERTĘ WAŻNĄ TYLKO PRZEZ 60 MINUT!

7

Czy któreś z poniższych zdań opisuje Ciebie?

Zazdrościsz innym rodzicom spokojnych poranków/wieczorów lub po prostu samodzielnych dzieci?

Chciałabyś uporządkować dzień swojego dziecka?

Marzysz o tym, aby Twoje dziecko bez Twojego „gderania” rano spokojnie się ubrało i wyszykowało do żłobka/przedszkola na czas lub wieczorem ze spokojem wykonało wszystkie czynności i poszło spać?

Chciałabyś wiele rzeczy dziecku wyjaśnić, ale brakuje Ci słów, którymi dobrze opisałabyś to małemu dziecku?

Jeśli któreś z tych zdań brzmi znajomo, to jesteś w odpowiednim miejscu.

Dla rodziców takich jak Ty, przygotowałam „Rysunkowy świat dziecka, czyli pomoce wizualne wspierające rozwój i samodzielność dzieci”.

Jest to zestaw ponad 200 gotowych rysunków zawierający ikonki z kilku kategorii.

Tę okazję widzisz TYLKO RAZ w podziękowaniu za zapisanie się po mojeo video o tworzeniu planów z dziećmi.

 

Możes zakupić 53 ikonki do planów oraz 2 video (o tym jak tworzyć plany oraz o tym jak tworzyć checklisty z dostępem dożywotnim) w SPECJALNEJ OFERCIE  za 39 zł w ciągu 60 minut.

Po tym czasie ten produkt (ikonki + 2 video) będziesz mogła kupić tylko kupując całą bazę rysunków za 179 zł oraz materiały z wyzwani za 49 zł, czyli łącznie będziesz musiała wydać 228 zł

Możesz mieć 53 ikonki do planów (w 4 rozmiarach, z podpisami i bez) oraz 2 godzinne video za jedynie 39 zł!

Ikonki pochodzą z mojej bazy rysunów dla rodziców „Rysunkowy świat dziecka, czyli pomoce wizualne wspierające rozwój i samodzielność dzieci”.

Po zakupie otrzymasz 53 ikonki: czas na kawę, czytanie, drugie danie, gaszenie światła, kąpiel, kolacja, koledzy i koleżanki, komórka, komputer, lekarstwa, mleko (butelka), mleko (szklanka), mleko mamy, modlitwa, mycie rąk, mycie zębów, prysznic, przedszkole, rozkładanie sztućców, rozkładanie talerzy, sala zabaw, sen (łóżeczko), sen (łóżko), siku, mydlenie rąk, obiad, odkładanie butów, odrabianie lekcji, opuszczanie deski, plac zabaw, podnoszenie deski, podwieczorek, siku (nocnik), siku (sedes), specjalny czas, spłukiwanie rąk, sprzątanie po posiłku, sprzątanie zabawek, spuszczanie wody, szkoła, szkoła muzyczna, śniadanie, tablet, telewizor, ubieranie się, wieszanie kurtki, wstawanie, wycieranie rąk, zabawa, zabawa na dworze, zajęcia, zupa, żłobek.

plany dnia

A teraz wyobraź sobie, że może być inaczej:

Wyobraź sobie, że Twoje dziecko rano czy wieczorem bez ponaglania wykonuje kolejne czynności, a gdy ma wątpliwości, co dalej, biegnie do planu rysunkowego, zamiast Ciebie pytać co chwilę. Zobacz, ile satysfakcji daje mu odhaczanie kolejnych czynności.

Wyobraź sobie, jak Twój przedszkolak samodzielnie wyjmuje swoje ubrania, ubiera się i bez marudzenia szykuje się do przedszkola, zaś wieczorem brudne rzeczy zanosi do prania i wykonuje inne czynności, o które wcześniej nie mogłaś się doprosić.

Wyobraź sobie, że Twój przedszkolak na kalendarzu sam odlicza dni do przyjazdu babci i jaką mu to frajdę sprawia.

Wyobraź sobie, że Twoje dziecko po przyjściu z przedszkola odkłada kurtkę i buty na miejsce, myje ręce bez Twojego „gderania”.

Czy na pewno nadal wolisz po tysiąc razy powtarzać, że teraz czas na kąpiel, a teraz mycie zębów?

Wiem, jak wiele mam czeka z tworzeniem rysunkowych planów lub kalendarzy na czas, gdy w końcu będą ładniej rysować albo w końcu będą miały więcej czasu i znajdą odpowiednie bezpłatne rysunki (co im zajmie wiele godzin), albo aż dzieci podrosną i zaczną czytać (czyli jeszcze kilka lat i przez ten czas tysiące razy będą się frustrować).

Ty też chcesz tak nadal tkwić w tej niewygodnej dla Ciebie i Twojego dziecka sytuacji? Czy jednak chcesz podjąć decyzję, że to zmieniasz?

ikonki pla

Zobacz jak wyglądają ikonki po wydrukowaniu:

Nazywam się Mariola Olkowicz i w rysunkowy sposób przedstawiam wiedzę innych, tworząc od kilku lat notatki wizualne oraz infografiki.

W ostatnich miesiącach swojej pracy skupiłam się na ułatwieniu życia dzieciom i ich rodzicom/opiekunom. Sama jestem mamą dwójki dzieci: Piotrusia (6 lat) oraz Tomka (2,5 roku).

Nasza rodzinna przygoda z rysunkami zaczęła się, gdy Piotruś miał ok. 2 lat. Wtedy wspólnie stworzyliśmy jego pierwszy rysunkowy plan wieczoru, który pomógł nam w spokojniejszym pójściu spać i zwolnił mnie z codziennego powtarzania, jakie czynności Piotruś powinien po kolei wykonać wieczorem. Dodatkowo zachęcił syna, aby skupił się na realizacji wieczornego planu, zamiast kombinować, co zrobić, żeby jeszcze nie iść spać ;).

Z czasem rysunki zaczęły się u nas pojawiać też w innych sytuacjach. Znalazły się np. na pudełkach z ubraniami synów.

Półki i pudełka w pokoju chłopców również oznaczyliśmy z pomocą ikonek z zabawkami, dzięki czemu sprzątanie idzie sprawniej, bo zabawki mają swoje ustalone miejsca.

Obecnie Piotruś korzysta z rozkładu tygodnia, dzięki któremu wie, jaki jest dzień tygodnia i co danego dnia musi zabrać do przedszkola, np. w piątki zeszyt do logopedy. Z wielką chęcią przyjął także pomysł zawieszenia u niego w pokoju liniowego kalendarza miesięcznego, na którym rysunkami zaznacza powrót taty z delegacji czy przyjazd babci. Dzięki temu już nie musi mnie pytać „Kiedy…”, bo sam WIDZI i liczy dni dzielące go od ważnych dla niego wydarzeń.

Opinia Joanny Baranowskiej, edukatorki Pozytywnej Dyscypliny na temat mojej bazy rysunków

Polecam bazę rysunków wszystkim, którzy chcą planować razem z dzieckiem, ale:
– myślą, że rysowanie zajmie im za dużo czasu
– boją się rysować
– chcą sobie ułatwić planowanie
– chcą zacząć, ale nie wiedzą jak.

Myślę że baza sprawdzi się w przypadku dzieci do 8-go, a nawet 9-go roku życia. W końcu obraz znaczy więcej niż 1000 słów.

Polecam też tym, którzy nigdy nie myśleli o tym, żeby planować razem z dzieckiem. Mogą odkryć zupełnie nowe aspekty relacji i zobaczyć jak ich dzieci potrafią być zdolne i kompetentne.

Tworzenie planów razem z dziećmi samo w sobie jest genialnym w swojej prostocie pomysłem.

I nawet jeśli to miałoby być jedyne narzędzie, które wprowadzicie z całego arsenału Pozytywnej Dyscypliny, to i tak polecam z całego serca. Dzieci podczas wspólnego planowania uczą się ogromnej liczby umiejętności, angażują się we wspólne ustalenia i chętniej je realizują.

Plany mogą dotyczyć obszarów, które się ciągle powtarzają – plan poranka, lub być robione razem z dziećmi ad Hoc, jak plan popołudnia, lub plan soboty.

JOANNA BARANOWSKA

Stworzyła stronę Pozytywna Dyscyplina, zainicjowała wydanie pozycji „Pozytywna Dyscyplina” i Karty 52 Narzędzi Pozytywnej Dyscypliny autorstwa Jane Nelsen, które do tej pory trafiły do 25000 domów.
Jej Wydawnictwo Pozytywna Dyscyplina przetłumaczyło „Pozytywna Dyscyplina dla przedszkolaków” i ” Pozytywna Dyscyplina dla nastolatków”.
Coach i magister psychologii, trener edukatorów Pozytywnej Dyscypliny, jej supermocą jest proste tłumaczenie zawiłych kwestii. Mama Antka (9l) i Zuzi (7 l), którym zawdzięcza to wszystko.
A Pozytywną Dyscypliną zaraża dziś już niemal 150 edukatorek wspierających rodziców w całej Polsce.

www.pozytywnadyscyplina.pl
www.joannabaranowska.pl

CO PLANOWANIE DAJE DZIECIOM?

– poczucie kompetencji i samodzielności
– wpływ na życie rodziny
– uczą je odpowiedzialności
– poczucie bezpieczeństwa i przewidywalności
– możliwość wypowiadania swoich potrzeb i negocjowania ich w spokojnej atmosferze

CO DOROSŁYM DAJE PLANOWANIE?

– poczucie wpływu i kontroli nad planem dnia
– przestrzeń na powiedzenie o swoich potrzebach i wysłuchanie potrzeb dziecka
– współpracę ze strony dzieci
– spokój i więcej cierpliwości
– narzędzie do uczenia dzieci ważnych życiowych kompetencji, przydatnych przez ich całe życie

Specjalna oferta zniknie za:

Przeczytaj co o mojej bazie rysunków mówią mamy, które już skorzystały z mojej bazy rysunków i zdjęcia ich efektów widzisz na tej stronie:

Dziś nie muszę mówić: przygotuj stół na kolację, zamieć itp!

Najprościej będzie, gdy napiszę dlaczego ja sięgnęłam po tę bazę. Jestem rodzicem, który m.in. chce nauczyć swoje dzieci samodzielności (uważam, że to duży element poczucia wolności i sprawczości w naszym życiu), a jednocześnie osobą, która z kalendarzem i planem na dzień żyje większość swojego życia. Stąd pomysł na zrobienie np. planu wieczornego dla dzieci. Dlaczego wieczornego? Bo wieczorem bywały problemy. Tak samo przy obowiązkach dyżurnego: na pomysł dyżurów dzieci wpadły same, jednak respektowanie ustaleń bywało dla nich trudne. Dziś nie muszę mówić: przygotuj stół na kolację, zamieć itp.. Proszę tylko o zerkanie na planszę – to ona „mówi”.

Mam jednak problem: jestem antytalentem jeśli chodzi o rysowanie, a dobrze rysować umie dopiero nasz najstarszy syn. Chciałam, aby plany były pracą wspólną, która da nam szansę, jeszcze omówić szczegóły. Baza rysunków spadła mi z nieba. Wycięliśmy wspólnie, pokolorowaliśmy rysunki, nakleiliśmy na planszę i był przy tym też czas na rozmowy. Nikt nie poczuł się pominięty, a plansza jest =)

Czy się sprawdza? Tak. Wiem jednak, że systemy na obowiązki w domu trzeba zmieniać co jakiś czas. I gdy przyjdzie czas np. na losowanie obowiązków, także sięgnę po bazę rysunków.

Lucyna – mama Piotrka, Wojtka i Dagusi

Rysunki sprawdzą się świetnie podczas wspólnych zabaw, angażując dziecko na długi czas!

Za pomocą Bazy rysunków stworzyliśmy obrazkowe checklisty, które usprawniają naszą codzienność.  Dzięki tej zabawie nie muszę przypominać  synkowi np. o myciu rąk, założeniu piżamki. Poza tym korzystanie z rysunków było dla nas ogromną frajdą. Rysunki sprawdzą się świetnie podczas wspólnych zabaw, angażując dziecko na długi czas.

Polecam rodzicom, którzy w kreatywny sposób chcą włączyć dziecko w codzienne obowiązki oraz nauczyć je bycia samodzielnym.

Magdalena Matusiak  – mama 3-letniego Oskara i 12 m. Wiktora, Madala 

Jestem bardzo zadowolona z tego, że na nowo zapanował spokój w naszym domu!

Bazę polecam każdemu kto pragnie uporządkować swoją codzienność poprzez rysunkowe plany np. poranka, wychodzenia z domy, popołudnia, wieczoru. Rysunków zaczęliśmy używać w bardzo trudnym momencie, kiedy dzieci były po poważnej chorobie, łącznie z pobytem w szpitalu, a jednocześnie na dniach miał się urodzić nowy członek rodziny. Cała rutyna i uład tygodnia nam się rozjechały. Dzieci nie ogarniały sytuacji i od razu odczuliśmy to w ich zachowaniu. Ja byłam tym wszystkim zmęczona, końcówka ciąży wiadomo. A tu eureka, są obrazki i można zrobić plany, przy okazji nauczyć się dni tygodnia. Można przyczepić obrazek z lekarzem w kalendarzu, żeby dzieci wiedziały kiedy mają wizytę. Wszystko zaczeło wracać do normy. Następnym etapem było zrobienie plansz z kieszonkami na zadania i prace domowe jakie dzieci wybierają na dany tydzień. Wystarczyła do tego kartka i zwykła koszulka na dokumenty. Dzieci dumne, że pomagają, ja nieco odciążona, co najbardziej doceniłam jak malutki pojawił się na świecie. Jestem bardzo zadowolona z tego, że na nowo zapanował spokój w naszym domu. Każdy wie co i kiedy ma robić, a jak nie wie spogląda na plan i wszystko jest jasne, a to dzięki bazie rysunków. Dziękuję Rysunkowo mi!

Tonia – mama Błażeja 6 lat, Emila 4 lata i Olafa 7 tygodni, edukująca w domu

Rysunki wprowadzają moich synów w świat emocji, obowiązków i przyjemności !

Bardzo polecam  rysunki, są fantastycznym sposobem na organizacje rzeczy w pokoju dzieci i nie tylko. 
Rysunki wprowadzają moich synów w świat emocji, obowiązków i przyjemności oraz pomaga ustalić wspólnie plan dnia 🙂 
Polecam rysunki dla wszystkich którzy chcą wprowadzić zmiany na lepsze w Waszym domu!

Angelika H. – mama trójki synów  Wojtka 4,5l. Krzysia 3l i Stasia 10mcy, Doula

Baza jest ogromna, więc spokojnie znaleźliśmy w niej proste zadania odpowiednie do wieku naszych synków.

Bazę rysunków Rysunkowo mi przetestowaliśmy w gronie rodziny dwa plus dwóch chłopców 2 i 4 latka. Stworzyliśmy podział obowiązków w rodzinie. Baza jest ogromna, więc spokojnie znaleźliśmy w niej proste zadania odpowiednie do wieku naszych synków. Rysunki o mniejszym formacie bardzo dobrze sprawdziły się przy oznaczaniu większych wydarzeń w kalendarzu. Aktualnie mamy zrobione plany dnia przed przedszkolem i po przedszkolu ale jeśli się one zmienią, to użyjemy rysunków z bazy. Każdy z synów będzie przyklejał i kolorował swoje rysuneczki. Gdybym miała dostęp do takiej bazy wcześniej to od razu obkleiłabym pudełka i półki z zabawkami, żeby dzieci odkładały wszystko na swoje miejsce, teraz to nadrobiliśmy. Bazę wykorzystam jeszcze do:
– zrobienia słoika na nudę (wersja zimowa i letnia),
– zabaw edukacyjnych typu własnoręcznie robione memory czy domowej gry planszowej,
– układania historii z wylosowanych rysunków,
-oznaczania pudełek i szuflad z ubraniami,
robienia planów „wyjątkowych” np. podczas wyjazdów, chorób, nowych zajęć w ciągu dnia do których dzieci dorastają – w sytuacjach gdy trzeba tłumaczyć co będzie się działo po kolei.
Baza jest w Pdf więc jest niewyczerpana. To dla mnie ogromny plus w stosunku do naklejek które często się kończą zbyt szybko lub zostają niewykorzystane całkowicie. Polecam wszystkim rodzicom.

@katrzynasmo

Takie rysunki pomagają im zapamiętać i ogarnąć swoje codzienne czynności!

Baza rysunków stworzona przez Mariolę jest bardzo fajnym sposobem na wprowadzenie lub urozmaicenie codziennej rutyny i zadań małych dzieci. Ponieważ małe dzieci jeszcze nie potrafią płynnie czytać – takie rysunki pomagają im zapamiętać i ogarnąć swoje codzienne czynności. Moje dzieci są wzrokowcami i uwielbiają wizualizacje. Rysunki Marioli wykorzystaliśmy nie tylko do zrobienia planów, ale również oznaczenia różnych kącików do zabawy (np. muzycznego), które przy okazji stworzyliśmy.
Skorzysta na nich każdy rodzic, który chce pomóc swojemu dziecku w ogarnięciu rzeczywistości w sposób przystępny i ciekawy dla dziecka.

Monika Skuza – mama Mai (6,5 roku) i Filipa (5 lat), specjalistka od wpływu muzyki na rozwój małego dziecka, Music Playground

Sprawdź gotowe do wydruku rysunki, które przygotowałam i dzięki którym świat Twojego dziecka stanie się dla niego jaśniejszy i bardziej przewidywalny. Zaoszczędzi to Twojemu dziecku stresu, a Tobie czasu.

ikonki do planow dnia

Najcześciej zadawane pytania

W jakiej formie są rysunki?

Rysunki są w formie pdf  w kilku rozmiarach.

Forma pdf pozwala Ci na wielokrotne drukowanie ich: tyle, ile potrzebujesz, gdy się zgubi, gdy zapomnisz zabrać z domu. 

Jakiej wielkości są rysunki?

Rysunki są w 4 rozmiarach (3 rozmiary są z podpisami napisanymi małymi literami) i mają rozmiary: ok. 2,5×2,5 cm,  5×5 cm, 10x10cm oraz najmniejszy bez podpisów: ok. 1×1 cm, dzięki czemu możesz wybrać odpowiedni i wydrukować tylko te, które będą pasowały do miejsc i sytuacji, w jakich wykorzystacie je z dzieckiem.

Dodatkowo rysunki w formacie 5×5 są także bez podpisów oraz z podpisami napisanymi wielkimi literami.

W jakim kolorze są rysunki?

Rysunki są czarno-białe, aby Twoje dziecko miało możliwość je samodzielnie pokolorować.

Dla dzieci w jakim wieku są te rysunki?

Moje rysunki sprawdzą się głównie dla dzieci w wieku ok. 2-8 lat.

Jak wygląda sam zakup rysunków?

Gdy na dole strony wybierzesz pakiet to zostaniesz przeniesiona do kasy, gdzie wypełniasz formularz zakupu i dokonujesz płatności. Następnie otrzymasz e-mail potwierdzający zakup.

Kiedy otrzymam ikonki i video?

Jeśli zamówienie opłacisz wybierając opcję Przlewy24, to natychmiast po zakupie dostaniesz maila z ikonkami i video. Zaś jeśli dokonasz zakupu poprzez przelew tradycyjny, to dostęp do zakupionych materiałów otrzymasz po zaksięgowaniu wpłaty, czyli zazwyczaj w kolejnym dniu roboczym.

Jakie konkretnie rysunki oraz 2 video otrzymam?

Rysunki:
czas na kawę
czytanie
drugie danie
gaszenie światła
kąpiel
kolacja
koledzy i koleżanki
komórka
komputer
lekarstwa
mleko (butelka)
mleko (szklanka)
mleko mamy
modlitwa
mycie rąk
mycie zębów
prysznic
przedszkole
rozkładanie sztućców
rozkładanie talerzy
sala zabaw
sen (łóżeczko)
sen (łóżko)
siku
mydlenie rąk
obiad
odkładanie butów
odrabianie lekcji
opuszczanie deski
plac zabaw
podnoszenie deski
podwieczorek
siku (nocnik)
siku (sedes)
specjalny czas
spłukiwanie rąk
sprzątanie po posiłku
sprzątanie zabawek
spuszczanie wody
szkoła
szkoła muzyczna
śniadanie
tablet
telewizor
ubieranie się
wieszanie kurtki
wstawanie
wycieranie rąk
zabawa
zabawa na dworze
zajęcia
zupa
żłobek

Video:

1) Tworzenie planów

2) Tworzenie checklist

Dla kogo nie są te ikonki i video?

Baza moich gotowych rysunków nie jest dla osób, które kompletnie nie mają czasu, ani ochoty, aby na początku poświęcić więcej czasu na wspólną pracę z dzieckiem. To nie są rysunki, z których dzieci od początku samodzielnie korzystają, choć z czasem tak będzie. W korzystaniu z moich rysunków chodzi o to, aby razem z dzieckiem przygotować „rysunkowe podstawy”, czyli plany, checklisty, kalendarze, dzięki którym dziecko stanie się samodzielnie w sytuacjach życiowych, typu ubieranie się, wykonywanie rutynowych czynności, posługiwanie się kalendarzem, rozkładem tygodniowym.

Czy mogę otrzymać fakturę?

Tak, wystawiam faktury. Jestem zwolniona z VAT-u i dlatego faktury są bez VAT.
Jeśli chcesz otrzymać fakturę to zaznacz taką opcję w Formularzu zamówienia, a faktura zostanie automatycznie wystawiona.

Jeśli chcesz mieć 53 ikonki do planów oraz 2 video o tym jak tworzyć plany  jak tworzyć checklisty (dożywotnio), to

KLIKNIJ W PRZYCISK PONIŻEJ zanim minie czas:

Specjalna oferta zniknie za:

Copyright © 2020 Mariola Olkowicz. Polityka prywatności