Baza ikonek gotowych do druku dla rodziców

 

„Rysunkowy świat dziecka, czyli pomoce wizualne wspierające rozwój i samodzielność dzieci”

 

ubrania obrazki dla dzieci

Zapisz się, by pobrać bezpłatne ikonki z ubraniami i zabawkami

 

 

W bazie Rysunkowy świat dziecka, czyli pomoce wizualne wspierające rozwój i samodzielność dzieci” znajdują się ikonki przydatne do:

» planów poranka, wieczoru, okazjonalnych, na czas choroby
» oznaczenia pudełek/szuflad dzieci z  ubraniami/zabawkami
» rozkładów tygodnia, kalendarzy (oznaczające zajęcia dodatkowe, wyjścia, wydarzenia)
» podziału obowiązków domowych (nie tylko dzieci)
» checklist, np. rzeczy spakowania do plecaka szkolnego
i wiele, wiele więcej.

Nazywam się Mariola Olkowicz i w rysunkowy sposób przedstawiam wiedzę innych, tworząc od kilku lat notatki wizualne oraz infografiki.

W ostatnich miesiącach swojej pracy skupiłam się na ułatwieniu życia dzieciom i ich rodzicom/opiekunom. Sama jestem mamą dwójki dzieci: Piotrusia (6 lat) oraz Tomka (3 lata).

Nasza rodzinna przygoda z rysunkami zaczęła się, gdy Piotruś miał ok. 2 lat. Wtedy wspólnie stworzyliśmy jego pierwszy rysunkowy plan wieczoru, który pomógł nam w spokojniejszym pójściu spać i zwolnił mnie z codziennego powtarzania, jakie czynności Piotruś powinien po kolei wykonać wieczorem. Dodatkowo zachęcił syna, aby skupił się na realizacji wieczornego planu, zamiast kombinować, co zrobić, żeby jeszcze nie iść spać ;).

Z czasem rysunki zaczęły się u nas pojawiać też w innych sytuacjach. Znalazły się np. na pudełkach z ubraniami synów.

Półki i pudełka w pokoju chłopców również oznaczyliśmy z pomocą ikonek z zabawkami, dzięki czemu sprzątanie idzie sprawniej, bo zabawki mają swoje ustalone miejsca.

Obecnie Piotruś korzysta z rozkładu tygodnia, dzięki któremu wie, jaki jest dzień tygodnia i co danego dnia musi zabrać do przedszkola, np. w piątki zeszyt do logopedy. Z wielką chęcią przyjął także pomysł zawieszenia u niego w pokoju liniowego kalendarza miesięcznego, na którym rysunkami zaznacza powrót taty z delegacji czy przyjazd babci. Dzięki temu już nie musi mnie pytać „Kiedy…”, bo sam WIDZI i liczy dni dzielące go od ważnych dla niego wydarzeń.

Mariola stworzyła pomoce logopedyczne do druku oraz w wersji edytowalnej.